Fahriye Evcen boyu kaç, Fahriye Evcen!in kilosu kaç, Fahriye Evcenin Eşi kim, Fahriye Evcen hangi burç, Fahriye Evcen nereli kısacası güzel oyuncuya dair bütün detaylar aşağıda yer almaktadır.

FAHRİYE EVCEN KİMDİR?

En iyi dizi ve film oyuncularından birisi olan Fahriye EVCEN, birçok önemli dizide başrollerde görev almıştır. En çok ilgi gördüğü dizi ise, 2010 yılında rol aldığı, Türkiye’de bir döneme damga vuran Yaprak Dökümü dizisi olmuştur. Bu dizide “Necla” karakterini başarı ile canlandıran usta oyuncu en sevilen kadın oyunculardan birisidir.

Fahriye EVCEN, 4 Haziran 1986 tarihinde Almanya’nın Solingen’de dünyaya gelmiştir. Çocukluğu Almanya’da geçmiştir. İlk ve ortaöğretimini tamamladıktan sonra Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başlamıştır. Üniversite yıllarında geldiği Türkiye’de izleyici olarak katıldığı Oya AYDOĞAN’a ait bir yarışmada keşfedilmiştir. Oya AYDOĞAN tarafından yapımcı İbrahim MERTOĞLU ile tanıştırılması, Fahriye EVCEN’in hayatında bir dönüm noktası olmuştur.

İbrahim MERTOĞLU tarafından aldığı dizi teklifini kabul eden usta oyuncu, üniversitesini dondurarak Türkiye’ye gelmiştir. İlk rolünü 2005 yılında “Asla Unutma” dizisinde almıştır. Daha sonra 2006 yılında “Hasret”, 2007 yılında “Cennet”, 2008 yılında “Aşk Tutulması” dizi ve filmlerinde rol almıştır. 2010 yılında “Necla” karakteri ile rol aldığı “Yaprak Dökümü” dizisi ile zirveye çıkmış, herkesin gönlünde taht kuran bir oyuncu olmuştur.

Irkçı, Neo-Naziler tarafından Solingen şehrinde, Türklerin yaşadığı evler yakılırken henüz 6 yaşındaydı. O dönenme ailesi ile birlikte çok zor zamanlar yaşamışlardır. Uzun bir süre akşamları evlerinde ışıklarını yakamamışlardı. Oyunculuk dünyasında yerini alması ile kendisinin ve ailesinin hayatı yeniden şekillenmiştir.

Duygusal anlamda hayatını değiştiren olay ise, Burak ÖZÇİVİT ile başrolü paylaştıkları “Çalıkuşu” dizisi olmuştur. Bu dizi çekimlerinde tanıştığı başrol arkadaşına aşık olan Evcen, yine Burak ÖZÇİVİT ile birlikte 2015 yılında çekimleri yapılan “Aşk Sana Benzer” filminde oynamış ve Fahriye&Burak ÖZÇİVİT çifti 3 yıllık ilişkilerinden sonra 2017 yılında evlenerek dünya evine girmişlerdir.

Sait Halim Yalı’sına yapılan düğünün ardından gelinlik ve damatlıklar uzun bir süre gündemden düşmemiştir. EVCEN, düğününde 3 farklı gelinlik giymiştir.
Nikahlarını Beşiktaş Belediye Murat Haznedar kıymıştır. Damadın şahitliğini yapımcı Timur Savcı yaparken, gelinimizin şahitliğini ise Banu Savcı yapmıştır. Çifte kumrular, balayı için Maldivler’i tercih etmişlerdir.

FAHRİYE EVCEN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Kilo : 56

Boy: 1.69 m

Göz Rengi: Kahverengi

Doğal Saç Rengi: Siyah

FAHRİYE EVCEN KİŞİSEL DETAYLAR

Doğum Tarihi: 4 Haziran 1986

2018 Yılına Göre Yaşı: 32 (yaşında)

Doğum Yeri (Nereli): Samsun, Türkiye

Güneş Burcu: İkizler

Eşi: Burat Özçivit

Mesleği: Oyuncu

Yazar Hakkında

Yorumlar


Sen de Yorumla!