Şu an için pek çok dizi ve farklı projelerde oyuncu olarak karşımıza çıkan Defne Samyeli, 17 Mart 1972 doğumludur. Malatyalı bir ailede dünyaya gelen Samyeli’nin erkek kardeşi de vardır. Küçük yaşlardan itibaren TRT İstanbul Çocuk Korosu’na giren isim, başarısını her geçen gün kanıtlamaktadır. Oyuncu ve sunucu kimliğine bir de solistliği ekleyen isim, farklı projelerde yer alarak adından sıklıkla söz ettirmektedir. Samyeli, aşk hayatı ve kızları ile gündemden düşmeyen isimlerden bir tanesidir.

Eğitim Hayatı

Nişantaşı Anadolu Lisesi’nden mezun olan Defne Samyeli, okulunu üçüncülük ile bitirmiştir. Eğitim ve öğretim hayatı da son derece başarılı geçen isim daha sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’ne kayıt olmuştur.

  • Fen Fakültesi, Kimya bölümünde okurken katıldığı farklı işler nedeniyle mezun olamamıştır.
  • Güzellik yarışması ve iş hayatı küçük yaşlarda aktifleşen Samyeli, daha sonrasında yatay geçiş yaparak iş idaresi bölümünden mezun olmuştur.
  • Okul hayatı bittikten sonra 1991 yılında katıldığı İnter Star projesinde “Türkiye üçüncü güzeli” seçilen isim kısa sürede popüler hale gelmiştir.
  • Güzellik yarışmasında üçüncü seçilmesinin ardından Senegal’ giden isim, Avrupa güzellik yarışmasında da dördüncü olmuştur.
  • Birinci olan kızın tacının alınmasının ardından Samyeli, üçüncülüğe yükselmiştir.

Asıl yükselişi ise Kanal D haberde spikerlik yapması ile birlikte olmuştur.

Katıldığı Projeler

Tuncay Özkan’ın ekininde yer alan Defne Samyeli, uzun süre haber spikerliği yaparak ekranların tanınan yüzü haline gelmiştir. Başarısını her geçen gün biraz daha arttıran Samyeli, Kanal D’nin “anchorwoman” ı unvanını almıştır.

  • Daha sonrasında Show Tv’de 1994 yılında Show da Show isimli bir gece programı yapan Samyeli, “Gecenim İçinden” isimli projede de yer almıştır.
  • 2000 yılında ise rahim kanserine yakalanması nedeniyle Amerika’ya giden isim, uzun bir süre tedavi görmüştür.
  • New York’ta ameliyat olan Samyeli, iyileşip geldikten sonra Kanal D ekranında haber spikerliği yapmaya devam etmiştir.
  • 2002 yılında ise Kanal D’den Show Tv’ye geçen isim, 2008 yılına kadar haber spikerliği yapmıştır.

Eren Talu ile evlenen Samyeli’nin, Deren ve Derin isimli iki kızı vardır.

Etiketler:,, 3.914 Views Okunma 05 May 2018

Yazar Hakkında

Yorumlar


Sen de Yorumla!